Home Sport Daily Mail, despre cum a fost Simona Halep pacalita de Maria Sharapova si arbitru: 8 minute i-au trebuit Sharapovei ca sa-si schimbe rochia dupa ce-a pierdut setul secund

by S. C.

Simona Halep a pierdut finala de la Roland Garros si din cauza trucurilor pe care rusoaica le-a facut pe toata durata intalnirii.

Cotidianul britanic Daily Mail o pune la zid pe Sharapova, dar si pe arbitru, pe care il acuza ca n-a sanctionat-o la timp, pentru a inceta cu tragerile de timp.

„Sharapova a trebuit sa-si foloseasca toata experienta si tactica dubioasa pentru a o invinge pe Simona Halep. Partida a fost frumoasa, dar prestatia arbitrului Kader Nouni i-a mai luat din stralucire. Acesta n-a reusit sa opreasca tragerile de timp ale rusoaicei, care au facut-o pe romanca sa-si ajusteze ritmul de joc”, scrie Daily Mail, potrivit ziare.com.

„8 minute i-au trebuit Sharapovei ca sa-si schimbe rochia dupa ce-a pierdut setul secund. Doua ore si 24 de minute i-au trebuit lui Nouni pentru a-i acorda, in sfarsit, primul advertisment, pentru ca nu serveste mai repede”, mai noteaza sursa citata.

Simona Halep a fost invinsa de Maria Sharapova in finala turneului de Grand Slam de la Roland Garros, scor 4-6, 7-6, 4-6.

You may also like

7 comments

badea ion 8 iunie 2014 - 11:17

Numai romanilor li se poate intampla asa ceva,si nu ia nimeni masuri,suntem umiliti de la cel mai mare pana la cel mai mic peste tot in lume,si asta pt ca lasam prea mult capul in jos.

Reply
Ana-Maria Avram 8 iunie 2014 - 11:59

si a mai fost si chipurile un out foarte dubios catre finalul partidei, pe care Simona aproape ca l-a contestat. Destul de hotarator tinand cont de rezultatul la limita.

Reply
popa eugen 8 iunie 2014 - 13:07

Da ia fost furat un punct…!,intr-un moment crucial pt partida…

Reply
popa eugen 8 iunie 2014 - 13:12

Simona trebuia sa ceara control antidoping dupa meci…,intarzierea dubioasa a Mariei la vestiar…!.

Reply
miria 9 iunie 2014 - 16:01

Numai noi romanii facem treburu d-astea, noi nu stim sa pierdem,nu stim sa recunoastem cand cineva e mai bun. Halep a fost buna,insa Sharapova a fost mai buna,mai rezistenta,mai pregatita psihic. Simona are nevoie de experienta. Halep este o invingatoare si nu are nevoie de scuze,trebuie sa vada unde poate sa-si imbunatateasca jocul ,tehnica,psihicul,asa va castiga ! Nu cu smiorcaieli ca a fost de viba rochia,arbitrul sau extraterestrii care au survolat Parisul…

Reply
iLie de la scularie 10 iunie 2014 - 13:30

,,Treburu” din astea nu prea facem noi romanii,dar can vezi ce iti fac altii…..e normal sa comentezi.daca erai putintel mai attenta ai fi vazut ca articolul era scris in anglia,daily mail fiind un ziar cat de cat respectat in lume.mai mult iti spun ,daca ai pricepe Ceva din sport..(oricare vrei tu la libera Ta alegere) si daca ai fi vazut finala ai fi putut comenta,dar asa ….ai scris si tu din lipsa de ocupatie doar ca sa fii gica contra.hai sa iti spun si de ce ;in orice sport de performanta sunt niste reguli stabilite pe care mai trebuie sa le respecti Iar cine Lea scris o fi avut El motive bine intemeiate.nu poti sa tragi de timp la infinit si sa stai bine merci sa te odihnesti cand ti se pare tie ca nu mai poti.cum ar fi in box in loc de pauza normala sa stea aia cate 5minute(castiga bute si la super grei daca faceva asa)in football de aia se fac schimbari de jucatori tocmai pt ca unul e obosit si trebuie unul odihnit.din causa oboselii Pierd majoritatea sportivilor ,pt ca nu au conditie fizica sau adversarul e mult mai puternic si ii epuizeaza.daca te uitai Putin la meciurile lui marioara ai fi vazut ca asta e chiar tactica ei si are apro ape aceleasi rezultate…..daca e asa de buna cum de nu castiga in 2 seturi ci in majoritatea meciurilor ii trebuiesc 3 seturi?uitate la toate meciurile Simonei si dupa mai stam de vb.cu siguranta Simona nu e la valorea ei maxima si mai are de invatat…..dar in finala chiar a fost mai buna

Reply
gabi 9 iunie 2014 - 21:54

Si acest comportament la limita regulamentului tine tot de experienta si face parte din strategie. Nu e nimic de condamnat. Ca sa ajungi sa castigi trebuie sa stii sa iti si derutezi adversarul si sa te folosesti de tot ce ai la dispozitie. Felicitari Simona! Dpdv sportiv ai fost peste!