Home Actualitate Reghecampf l-a învins pe Piţurcă, în Cupa Prinţului

Reghecampf l-a învins pe Piţurcă, în Cupa Prinţului

by Ioana Popescu

Formaţia Al Hilal Riyadh, pregătită de fostul tehnician stelist Laurenţiu Reghecampf, a învins, marţi, în deplasare, cu scorul de 3-2, după prelungiri, echipa Al Ittihad Jeddah, antrenată de fostul selecţioner al României Victor Piţurcă, calificându-se în sferturile de finală ale Cupei Prinţului.

La finalul celor 90 de minute scorul a fost 2-2 (2-2), scrie Mediafax.ro.

În faza următoare, Al Hilal va juca, pe teren propriu, cu echipa Hottain, din liga a doua.

Formaţiile antrenate de Victor Piţurcă şi Laurenţiu Reghecampf s-au mai întâlnit la 1 decembrie, tot la Jeddah, când au încheiat la egalitate, scor 0-0, meciul susţinut în etapa a X-a a campionatului din Arabia Saudită.

Această partidă a fost marcată de un incident între cei doi antrenori români, Reghecampf afirmând că a intenţionat să îl salute pe Victor Piţurcă înaintea meciului, dar acesta l-a refuzat „ostentativ”.

Laurenţiu Reghecampf şi Victor Piţurcă se află de mai mult timp în conflict, cei doi jignindu-se şi acuzându-se reciproc de incompetenţă în perioada în care primul conducea formaţia Steaua, iar celălalt ocupa funcţia de selecţioner al echipei naţionale.