„Câinii” au pierdut cu 0-3 la Split şi părăsesc Europa League pe uşa din dos, încă din turul trei preliminar.

Miracolul de la Liberec nu s-a mai repetat. Anul trecut Dinamo primea trei goluri pe teren propriu şi apoi marca tot atâtea în Cehia, după care se califica, la penalty-uri, în grupele Europa League.

Acum, „câinii” n-au mai ajuns nici măcar în play-off, fiind eliminaţi de croaţii de la Hajduk Split, care după 22 de minute îşi asigurau deja necesarul de goluri pentru a merge mai departe. În minutul 35 îşi luau deja şi o marjă, astfel că un eventual gol primit de la băieţii lui Ioan Andone trimitea meciul în prelungiri, potrivit Realitatea.net