Steaua București a câștigat, duminică seara, Cupa României, după ce a învins-o în finală pe Universitatea Cluj, cu scorul de 3-0. Adi Popa a fost omul meciului de pe Arena Națională, reușind să înscrie o ”dublă” pentru ”roș-albaștrii”, în minutele 9 și 53. Același Adi Popa i-a pasat în fața porții și lui Raul Rusescu, pentru golul marcat de acesta în minutul 48, scrie agerpres.ro.

În urma victoriei de duminică seara, echipa antrenată de Costel Gâlcă a făcut o triplă istorică în acest sezon: a câștigat campionatul, Cupa României și Cupa Ligii – competiție aflată la prima ediție.

Chiar și așa, Costel Gâlcă va pleca de la Steaua, locul său pe banca tehnică urmând să fie luat de fostul căpitan al ”roș-albaștrilor”, Mirel Rădoi.