Meci cu emoţii pentru CFR.

Deţinătoarea trofeului, CFR Cluj, a trecut cu emoţii de ACU Arad, Rapidul a învins clar Petrolul, iar Gaz Metan Mediaş este prima echipă din Liga I eliminată din competiţie. Restul partidelor sunt programate miercuri şi joi.

Rapid s-a calificat în optimile Cupei României după ce a învins fără drept de apel, cu scorul de 5-0, Petrolul Ploieşti, în 16-imile competiţiei. La pauză, giuleştenii au intrat cu un avans de trei goluri, luat în numai patru minute, după golurile lui Sburlea (15), Grigorie (17) şi Marcos Antonio (19). După pauză, Marcos Antonio a reuşit dubla (51), înscriind tot cu capul, ca în prima repriză, iar Cesinha a închis tabela (81), potrivit Realitatea.net.