Home Actualitate Simona Halep, învinsă de Serena Williams: Le cer scuze românilor că am învins-o pe Simona!

by Ana Barb

Simona Halep, numărul 5 mondial, a pierdut calificarea în semifinalele turneului de la Indian Wells. Ea a fost înfrântă de numărul unu mondial, Serena Williams, în cadrul sferturilor de finală ale turneului de la Indian Wells, potrivit digi24.ro.

Serena Williams a învins în două seturi, 6-4, 6-3, într-o partidă ce a durat o oră și zece minute.

„Le cer scuze românilor! au fost mulţi azi aici şi le cer scuze pentru că am învins-o pe Simona. Ea este o jucătoare valoroasă, care ştie când să fie periculoasă, dar eu am încercat să fiu ea mai bună azi”, a spus liderul mondial WTA.

Aceasta a fost a şaptea victorie a Serenei Williams în faţa Simonei Halep, scorul întâlnirilor directe fiind acum 7-1.