Home Actualitate Liga Europa: Steaua-Napoli, scor 3-3. Napoli a egalat în minutul 98

Liga Europa: Steaua-Napoli, scor 3-3. Napoli a egalat în minutul 98

by Ioana Popescu

Steaua a terminat la egalitate, scor 3-3, întâlnirea jucată joi, pe teren propriu, cu Napoli, în Grupa K a Europa League. Arbitrul polonez, Marcin Borski, a pus serios „umărul” pentru italieni, prelungind partida cu opt minute până ce Cavani a marcat golul egalizator.

Steaua a scos doar o remiză în primul meci pe teren propriu din grupele Europa League, scor 3-3, cu italienii de la Napoli.

La primul meci de la revenirea lui Lăcătuş pe bancă, steliştii au început extraordinar meciul şi conduceau în minutul 16 cu 3-0, după autogolul lui Cribari şi golurile lui Tănase şi Kapetanos, însă a rămas în inferioritate numerică din minutul 31, când Kapetanos a fost eliminat.

Napoli a marcat o dată în finalul primei reprize, şi o dată după pauză şi a făcut ca finalul de meci să fie de infarct pentru stelişti.

Golul egalizator a venit în minutul 98!!! Arbitrul polonez Marcin Borski prelungind meciul până au marcat italienii (RTV)